Dołącz do nas

Stale poszukujemy nowych copywriterów.
Jest tylko jeden warunek: musisz być dobry. Potrafisz go spełnić? Zapraszamy!

Najczęściej zadawane pytania

Co dokładnie oznacza, że muszę być dobry?

Masz rację, to bardzo ogólne określenie. Doprecyzujemy je nieco. Celem każdego biznesu jest zadowolony klient. Od współpracujących z nami copywriterów w dużej mierze zależy poziom tego zadowolenia. Potrzebujemy więc osób, które potrafią wziąć pełną odpowiedzialność za realizowane projekty. Copywriterów i content writerów, którzy mają wystarczające umiejętności, by wzorowo te zlecenia wykonywać. To nie jest marketingowy bullshit – jakość to nasz priorytet. Szukamy utalentowanych i zaangażowanych copywriterów, którzy poważnie traktują swoją pracę.

Jakich copywriterów szukacie?

Copywriter.pl to platforma, na której klienci mogą znaleźć copywriterów wszystkich specjalizacji. Od copywritingu kreatywnego, przez pisanie tekstów na blogi, po copywriting sprzedażowy. To popyt ustala ofertę. Dlatego nie potrzebujemy zbyt wielu specjalistów od namingu czy tworzenia haseł reklamowych. Za to z radością przyjmujemy do zespołu dobrych blogerów, szczególnie jeżeli specjalizują się w jakiejś konkretnej dziedzinie – np. motoryzacji, czy zdrowiu. 

 

Jak wygląda współpraca?

Rejestrując się na platformie zakładasz swój profil.
Od tego momentu możesz przesyłać swoje oferty do publikowanych na portalu Zleceń. Możesz również publikować swoje usługi, które zamawiają u Ciebie klienci.

Gdy porozumiesz się z klientem co do specyfikacji projektu, terminów oraz stawki za jego wykonanie, klient przelewa całość ustalonej kwoty na konto platformy. W tym momencie możesz zacząć pracę. Przez cały czas jesteś w kontakcie z klientem. Możesz się z nim konsultować lub uzyskiwać akcepty na każdym etapie realizacji zlecenia. Po zakończeniu pracy przesyłasz ostateczną wersję do akceptacji klienta. Gdy klient nie ma już poprawek – akceptuje projekt, a pieniądze po potrąceniu prowizji agencyjnej trafiają na Twoje wirtualne konto w serwisie. Klient wystawia Ci również komentarz, który buduje Twoją reputację na platformie. Zarobione przez Ciebie pieniądze przelewane są na Twoje konto pod koniec każdego miesiąca.

 

Co jeszcze oferujecie?

Chcemy mieć w naszym zespole najlepszych copywriterów w Polsce. To już wiesz. Nie wiesz jednak, że dla naszych współpracowników organizujemy szkolenia i warsztaty copywriterskie. 


Czy doświadczenie jest wymagane?

Tak. Nie oznacza to jednak, że zatrudniamy tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży. Nie każdego klienta stać na eksperta. Dlatego oprócz specjalistów, do współpracy zapraszamy również osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z copywritingiem. Tutaj jednak sprawa jest prosta – przekonaj nas do swojego talentu. Swoim portfolio i opisem swojej osoby udowodnij swoją wartość.

Jak wygląda proces rejestracji?

Poniżej na stronie znajdziesz Formularz Zgłoszeniowy. Wypełnij go. Nie spiesz się. Daj sobie kilka dni. Przygotuj portfolio. Wybierz swoje najlepsze teksty. Pomyśl też o ciekawym tekście, który przekona nas do Twojej osoby. Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia potrzebujemy do kilku tygodni na zapoznanie się z nim. Odpowiadamy wszystkim. Wybrane osoby zaprosimy do współpracy. Przesyłamy wtedy link rejestracyjny oraz instrukcję jak założyć swój profil w naszym serwisie.

Ile tu można zarobić?

Wszystko zależy od popytu na Twoje usługi oraz od stawek, wg których pracujesz. Serwis sugeruje stawki, ale ich nie narzuca. Naszą strategią jest selekcja i kontrolowane zatrudnianie copywriterów, których liczba będzie rosła wraz z rozwojem serwisu. Konkurencja jest dobra, ale zbyt duża konkurencja psuje morale. Planując strukturę zatrudnienia wg specjalizacji staramy się, żeby nie było zbyt wielu copywriterów starających się o jedno zlecenie. Dywersyfikujemy także zatrudnienie wg poziomów doświadczenia i stawek za wykonaną pracę. Zależy nam na tym żebyś zarabiał jak najwięcej, to jest również w naszym interesie.

Ile wynosi prowizja agencyjna?

Prowizja agencyjna wynosi 35%. 15% z tej kwoty przeznaczone jest na reklamę serwisu w celu pozyskiwania nowych klientów (głównie ogłoszenia GoogleAds), 10% na koszty prowadzenia serwisu i kolejne 10% na zysk dla właścicieli. Wraz z rozwojem serwisu i zwiększeniem się obrotów, prowizja prawdopodobnie zostanie zmniejszona. Ceny usług podanych w serwisie są kwotami brutto.

Co jeszcze muszę wiedzieć?

Przede wszystkim przeczytaj Regulamin naszego serwisu. Zawarliśmy w nim wszystkie zasady obowiązujące na naszej platformie. Możesz też oczywiście skontaktować się z nami i po prostu zapytać. 

 

Formularz rejestracyjny

Poniżej znajduje się przycisk, który uruchomi Formularz Rejestracyjny. Prosimy o wypełnienie formularza jak najstaranniej. Najlepiej wcześniej zapoznać się z treścią formularza, przygotować się do jego wypełnienia, a następnie przesłać zgłoszenie.

WAŻNE: Wypełniając i przesyłając do nas formularz zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych w celach rekrutacyjnych.